web-tasarım-banner-sol web-tasarım-banner

Blog

Kötü Tasarlanmış 12 Logo

Bir logo, şirketin ne yaptığını anlatmak için oluşturulan simgelerdir. İyi tasarlanmış bir logo, markanın doğru pazarlama stratejisi uygulaması için şarttır. Ancak kimi zaman marka sahibi, yanlış tasarımcıyla çalışabilir. Daha da kötüsü, neyin doğru neyin yanlış olduğunun kendisi de farkında olmayabilir.

6-Exchange

Kids Exchange mi yazıyor yoksa ben mi yanlış anlıyorum?

Güzel Poster Tasarımları

Yaratıcı tasarımcıların yeteneklerini gösterdiği birbirinden güzel posterleri bu yazıda size sunuyoruz. Kimi zaman etkili tipografi kullanımı, kimi zaman güçlü imajlar bazen de büyük beyaz boşluklarla yaratıcılığın sınırları zorlanarak oluşturulmuş bu güzel posterleri incelemek için aşağıdaki resme tıklayın.

Photoshop İmaj Manipülasyon: Güzel Kızlar

Bu seferki photoshop manipülasyonları serimizde sizi Kaliforniya'dan Michael Oswald ile tanıştıracağız. Tasarımcının yetenekleri kendisini Gelişmiş Photoshop Magazine dergisinin kapağına kadar taşımış. Michael'ın favori güzel kızlar manipülasyon serisini inceleyelim.

Michael profesyonel bir yeniden-tasarımcı (re-designer). Kendi web sitesine gittiğinizde tasarımlarının önceki ve sonraki hallerini görebilirsiniz.

photoshop manipülasyon tasarımı

Tüm Zamanların En İyi 100 Yazıtipi

Tüm zamanların en iyi fontlarını sizler için yayınlıyoruz. En iyi font hangisidir sorusunu yanıtlarken uzmanlar üç ana kriter üzerinde durmuşlar. Bir fontu iyi yapan kriterler içinde öndelikli olarak yüzde 40 etkiyle, satış başarısı , tarih boyunca sahip olduğu anlam yüzde 30 etkiye ve estetik kalitesi yüzde 30 etkiye sahip.

Şimdi tüm zamanların en iyisi seçilen fontlardan ilk otuz tanesini önizleyelim. Resme tıklayarak listenin tamamını görebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

En iyi fontlar

Yaratıcı Otobüs Reklamları

Yaratıcılıkta sınır tanımayan reklam acentalarının otobüste kullanılmak üzere tasarladığı birbirinden güzel otobüs reklamları derlemesi. Derlemenin tamamını görmek için toxel.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Clever and Creative Bus Advertising

Üç Boyutlu Tasarım Çalışmaları

Bu yazımızda sizlere ilham verici 3d Tasarım çalışmaları derlemesi sunuyoruz. DeviantArt ve Behance Network te yer alan etkili çalışmalardan bir derlemeyi inceledikten sonra daha fazla çalışmayı görmek için resimlerin üzerine tıklayarak ilgili sitelere gidebilirsiniz.

3D Üç boyutlu tasarım

Ambalaj Tasarımları

Ambalaj, ürünün tüketici tarafından satın alınmasında en etkili öğelerden biri. Bu yüzden iyi bir ambalaj tasarımı ürünün tercih edilmesi ve tüketilmesi için yaşamsal öneme sahip.

Bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel ambalaj tasarımlarını paylaşmak istiyoruz.

Karlsson's Vokta Ambalaj Tasarımı

Güzel Logo Tasarımları

Logo, bir ürünün, firmanın ya da hizmetin adının, tipografi ve görseller kullanılarak sembol haline getirilmesidir. Logo, amblemden farklı olarak ayırt edici özellikler yanında firmanın adını da yansıtır. Logo yaratmak için kullanılan fontlar tasarlanabileceği gibi var olan fontlar da kullanılabilir. Logo tasarlamak için gerekli kurallar uzman tasarımcılar tarafından şöyle tanımlanırlar.

Logo, yalın kolay anlaşılabilir, hatırlanması kolay, mümkün olduğunca az sayıda renkten oluşmalıdır. Her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır. Özgün olmalıdır. Başka firma ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya büyük zarar verir.

Şimdi bu bilgilere ek olarak internette araştırıp sizler için derlediğimiz birbirinden güzel yaratıcı logo tasarımlarından bir kaç tanesini inceleyelim.